Wydarzenia

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 08.07.2024

Policjanci jarosławskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy poranek” ukierunkowane na eliminację nietrzeźwych kierujących pojazdami. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości skontrolowali 755 kierowców. Jeden z nich kierował swoim pojazdem po użyciu alkoholu.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Akcja skierowa była na ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości skontrolowali 755 kierujących pojazdami. Wśród nich jeden kierujący zdecydował się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

Przed godz. 8, w Kidałowicach, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca Jarosławia. Kierujący oplem miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za wykroczenie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem zarówno w stanie po użyciu alkoholu,  jak również w stanie nietrzeźwości jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników dróg. Spożycie nawet małej ilości alkoholu negatywnie wpływa na nasze umiejętności prowadzenia samochodu, powodując obniżenie koncentraci i kłopoty z oceną odległosci czy oszacowaniem ryzyka.

Powrót na górę strony