Wydarzenia

Wspólne patrole policjantów i strażaków na akwenie ZEK w Radymnie

Data publikacji 08.07.2024

Każdego roku, szczególnie w okresie wakacyjnym, nad wodą dochodzi do wielu wypadków i utonięć. Aby latem zapewnić bezpieczeństwo plażowiczom odpoczywającym nad zalewem ZEK w Radymnie, policjanci podejmują liczne działania prewencyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W działania te włączają się także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Wspólne patrole na terenach zbiornika mają na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie akwenu. Apelujemy o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Wczoraj, policjanci z Komisariatu w Radymnie zorganizowali wspólne działania ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu z wykorzystaniem łodzi. Policjanci rozmawiali z wypoczywającym o bezpieczeństwie nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zwracali uwagę, że bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych. Uczulali, że nie powinniśmy pływać w miejscach zabronionych i korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratowników. Radzili, żeby szczególną uwagę skupić na dzieciach i na to, żeby nie pozostawały same nad wodą.

Przestrzegali, że pod żadnym pozorem nie należy wchodzić do wody po alkoholu, ponieważ pod jego wpływem zazwyczaj błędnie ocenia się sytuację, jak i swoje możliwości, co może okazać się tragiczne w skutkach.

Pamiętajmy, że podczas naszego wypoczynku - złodzieje nie próżnują. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy na plażę. Przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie.

Nad wodą liczy się głównie wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii.

 • Samochód Straży Pożarnej oraz radiowóz
  Fot. KPP Jarosław
 • Na pierwszym planie ulotki promujące akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W tle zbiornik wodny.
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjant na plaży rozmawia z kobietą
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjantka z ulotkami promującymi akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjant na łodzi
  Fot. KPP Jarosław
 • Policjanci i strażacy na łódce
  Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony