Wydarzenia

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwaną osobę

Data publikacji 03.07.2024

Czujność i szybka reakcja sierż. szt. Wiktora Kwietnia - funkcjonariusza Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego jarosławskiej komendy, wracającego do domu po służbie, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności. Dzięki natychmiastowemu działaniu policjanta, 38-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Służba w policji, to nie zwykła praca. To przede wszystkim służba społeczeństwu i gotowość, by o każdej porze dnia i nocy reagować niezależnie czy jesteśmy na służbie, czy mamy dzień wolny.

W poniedziałek po godz. 15, sierż. szt. Wiktor Kwiecień, funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego jarosławskiej jednostki, powiadomił dyżurnego o zatrzymaniu mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.  

Policjant, wracając do domu po służbie, na ul. Pruchnickiej w Jarosławiu rozpoznał mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. O swoich podejrzeniach poinformował telefonicznie dyżurnego oraz będących w służbie policjantów. Sierż szt. Wiktor Kwiecień bez chwili wahania przystąpił do czynności i uniemożliwił mężczyźnie oddalenie się z miejsca do momentu przyjazdu patrolu.

Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że zatrzymany 38-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Jarosławiu w celu odbycia 5 dni zastępczej kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna wpłacił zasądzoną grzywnę na poczet kary zastępczej i został zwolniony.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji jarosławskiego funkcjonariusza, poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Powrót na górę strony