Wydarzenia

Pijani rodzice „opiekowali się” dziećmi

Data publikacji 06.05.2024

Jarosławscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie ze zgłoszenia mężczyzny wynikało, że nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. Jak się okazało oboje rodzice byli pijani, a pod opieką mieli dwoje dzieci w wieku 11 i 6 lat. Bracia zostali przekazani pod opiekę rodziny, a o całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

W czwartek około godz. 23.30 oficer dyżurny jarosławskiej komendy, otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że jego nietrzeźwa żona sprawuje opiekę nad dziećmi.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu zastali zgłaszającego i jego żonę. Jak podał 34-latek wraz z żoną spożywali alkohol. W tym czasie w mieszkaniu przebywał dwójka ich dzieci. W trakcie rozmowy, pomiędzy małżonkami doszło do sprzeczki. Mężczyzna postanowił wezwać policjantów i zgłosić, że jego nietrzeźwa żona opiekuje się ich dziećmi.

Po zbadaniu stanu trzeźwości rodziców okazało się, że ojciec ma 2,18 promila alkoholu, natomiast matka 1,68 promila alkoholu w organizmie.

Dzieci w wieku 11 i 6 lat trafiły pod opiekę rodziny. Sprawowaniem niewłaściwej opieki nad dziećmi zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony