Wydarzenia

71-latek jechał na podmienionych tablicach rejestracyjnych

Data publikacji 10.04.2024

Policjanci z posterunku w Wiązownicy zatrzymali do kontroli drogowej 71-latka, który przełożył tablice rejestracyjne skutera do motoroweru, którym jechał. Jednoślad, którym kierował mężczyzna, nie posiadał polisy OC oraz aktualnego badania technicznego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, tuż po godz. 9, na ul. Dębowej w Radawie, funkcjonariusze z posterunku w Wiązownicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Policjanci podejrzewali, że kierujący jednośladem, może mieć przełożone tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

Przeprowadzona kontrola drogowa potwierdziła przypuszczenia mundurowych. Okazało się, że 71-letni mieszkaniec gminy Wiązownica użył innej tablicy, nieprzypisanej do pojazdu, którym się poruszał. Przełożył tablicę rejestracyjną z innego swojego motoroweru, ponieważ jak podał, tamten mu nie odpalił.

Po sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych wyszło też na jaw, że jednoślad nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz przeglądu technicznego. Pojazd został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na policyjnym parkingu.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo użycia tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono.

Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony