Wydarzenia

53-latka straciła orientację w terenie, odnaleźli ją policjanci

Data publikacji 05.07.2024

Jarosławscy policjanci prowadzili nocne poszukiwania za kobietą, która straciła orientację w terenie i nie wiedziała jak dotrzeć do miejsca zamieszkania. Dzięki sprawnemu współdziałaniu dyżurnych i funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego, w niespełna godzinę od zgłoszenia, 53-latka została odnaleziona.

Policjanci bardzo poważnie traktują każde zgłoszenie osób, którym może grozić niebezpieczeństwo. W poszukiwaniach zaginionych, bardzo ważny jest czas i wszelkie wskazówki, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. W wielu sytuacjach liczy się każda minuta.

Wczoraj, przed północą, do oficera dyżurnego jarosławskiej komendy zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. Z jej relacji wynikało, że zgubiła się w miejscowości Wierzbna i nie wie gdzie się znajduje.

Na miejsce zostali natychmiast skierowani funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego. Dyżurna cały czas prowadziła rozmowę telefoniczną z kobietą, podczas której próbowała ustalić, jak najwięcej szczegółów dotyczących miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kiedy policyjny patrol dotarł do wskazanej miejscowości, funkcjonariusze do pomocy w zlokalizowaniu kobiety, postanowili użyć sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu. Dyżurna w tym samym czasie, przekazała swojej rozmówczyni, że gdy tylko usłyszy dźwięk lub zobaczy niebieskie światło, ma ja o tym poinformować.

Już w niespełna godzinę od otrzymania zgłoszenia mundurowi odnaleźli kobietę w okolicy pół uprawnych we Wierzbnej. 53-latka nie potrzebowała pomocy medycznej. Mieszkanka gminy Pawłosiów była nietrzeźwa. W organizmie miała blisko 2,5 promila alkoholu.

W celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, została zatrzymana do wytrzeźwienia.

Powrót na górę strony